Teniszvilág

Rövid hírek a tenisz világából

ATP Cup: Meglepő amerikai vereség

usa_nor_atpcup

Hiába vezettek az amerikaiak, a fiatal Ruud vezetésével Norvégia 2-1-re hozta a csoport első összecsapását.

Az első összecsapáson a világranglista 32. Taylor Fritz 6-2 6-2 arányban verte a nála pontosan 300 hellyel hátrébb található Viktor Durasovic-ot, de hiába kerültek lépéselőnybe a jenkik, a fiatal Casper Ruud meglepetésre legyőzte John Isnert. Az amerikai hiába nyerte rövidítésben az első szettet, és volt két mérkőzéslabdája a második felvonásban, Ruud előbb egyenlített, majd 7-5-tel elzárta a meccset. A mindent eldöntő páros is nagy küzdelmet hozott, a 6-4-re elvesztett első szett után a norvégok 6-3-mal egyenlítettek, majd pedig meccs tie-breakben 10-5-tel nyerték az összecsapást.

Korábban Belgium 3-0-ra verte Moldovát, Kanada pedig ugyanilyen arányban Görögországot.

Kép forrása: atpcup.com