vas. máj 16th, 2021

Teniszvilág

Rövid hírek a tenisz világából

ATP Cup: Jól kezdtek az ausztrálok

A nap egyik legjobban várt összecsapásán a hazaiak 3-0 arányban győztek a Becker vezette németek ellen.

Az “aussie”-k Nick Kyrgios-nak köszönhetően kerültek lépéselőnybe, a hazaiak fenegyereke 6-4 7-6 arányban győzött a világranglista 35. Jan-Lennard Struff ellen. Kyrgios a saját adogatásai mögött érinthetetlen volt, és a tie-breakben is hozta a szerváit. A folytatásban a top 20-as De Minaur, és a németek első számú játékosa Alexander Zverev csapott össze. A mérkőzést a német kezdte jobban, nagyszerűen teniszezve 6-4-re behúzta a nyitó szettet. A második felvonásban is gyorsan breakelőnybe került, de az ausztrál egyre jobban játékba lendült, és végül rövidítésben kiegyenlített. Zverev a döntő játszmában már csak epizódszerephez jutott (köszönhetően annak, hogy mentálisan ismét csődöt mondott), De Minaur végig uralta a játékot, és 6-2-vel behúzta a meccset.

A páros összecsapást szintén az ausztrálok nyerték, így kanada mellett ők is százszázalékosan állnak a csoportban.

Kép forrása: atpcup.com